Dé specialist in taakdelegatie en verzuimbegeleiding. Bel 085 040 2180 of mail

/ Nieuws

Blijf op de hoogte van ons nieuws.

/Blog  |  14/05/2026

Kim gaat het gesprek het liefst gericht aan

Een goede vraagstelling maakt het verschil

Kim spreekt dagelijks verzuimende medewerkers. Met een vraag of update van de leidinggevende kan zij veel meer bereiken in het gesprek.

Het grootste deel van mijn werkdagen bestaat uit het voeren van gesprekken met verzuimende medewerkers. Als ik het gesprek voorbereid, kijk ik altijd of de leidinggevende een specifieke vraagstelling heeft ingestuurd. Helaas ontbreekt die nog vaak, wat erg zonde is! Door een vraag of update mee te geven kan ik veel gerichter het gesprek aangaan met de medewerker. Nu moet ik het vaak alleen doen met wat een medewerker me vertelt, terwijl veel leidinggevenden een totaal ander beeld hebben van hoe het gaat.

De meest simpele ‘vraagstelling’ die meegegeven kan worden, is een korte update. “Medewerker werkt nu vier halve dagen per week. De eerste week dat hij/zij halve dagen deed zag hij/zij er erg moe uit aan het einde van de werkdag, maar het lijkt nu in de tweede week al stukken beter te gaan en we zijn tevreden over de kwaliteit van het werk dat hij/zij levert!”. Dit geeft mij al veel informatie voor tijdens het consult: hoe gaat de opbouw, hoeveel uur werkt iemand nu, lukken de taken ook daadwerkelijk? Als de betreffende medewerker vervolgens aangeeft dat het allemaal niet lukt tijdens de re-integratie, kan ik ook bespreken dat de leidinggevende het juist heel goed vindt gaan en waarom hij/zij dat zelf dan niet vindt.

Een andere optie is om een gerichte vraag te stellen. Bijvoorbeeld of er een interventie is die het herstel kan bevorderen, of het opbouwschema dat de leidinggevende en medewerker samen hebben opgesteld passend is, of dat de opbouw op een andere manier zou kunnen omdat de huidige opbouw in uren in de praktijk heel ingewikkeld is omdat bijvoorbeeld een lesblok 2 uur duurt in plaats van 1 uur.

Uiteraard zijn er ook vragen waarop ik geen antwoord mag geven, omdat ik dan inhoudelijk te veel zou delen en dat mijn beroepsgeheim zou schenden. Vraag dus niet of de medewerker inderdaad vorige week op een feestje is geweest, of het echt zo goed gaat als dat het op Instagram lijkt te gaan of dat ik bijvoorbeeld medische informatie op wil vragen. Medische informatie vraag ik zelf op als ik dat helpend of nodig acht, het is niet nodig om daar actief naar te vragen.

Het is voor mij in elk geval heel fijn om te weten wat er nu al goed gaat, waar leidinggevende en medewerker anders tegenaan kijken en wat hun eigen ideeën zijn voor de komende periode. Misschien lopen zij nog tegen specifieke dingen aan die we met elkaar kunnen oppakken. Het meest ideaal zou natuurlijk zijn als de leidinggevende en medewerker samen elk consult kort voorbereiden door bovenstaande punten alvast samen te bespreken en samen de vraagstelling te formuleren. Kortom: help jezelf en help mij door een vraagstelling aan te leveren voorafgaand aan consulten, of het nou alleen een update is of een specifieke vraag!

Samen bereiken we meer.

Dokter Jones is specialist in taakdelegatie en verzuimbegeleiding. Onze bedrijfsartsen werken nooit alleen, maar samen met betrokken specialisten taakdelegatie en casemanagers verzuimbegeleiding. Zo bieden wij met ons team efficiënte zorg met aandacht. Voor het bedrijf, voor de medewerker én voor het re-integratietraject.

Weten hoe?

Aan de slag met Dokter Jones.

Klaar voor een goede en snelle aanpak bij verzuim?
Neem contact op met het team van Dokter Jones!

Hoe kunnen wij je helpen?